czwartek, 8 grudnia 2016

Oliwka z nagietkiem na suchą skórę.

Przesuszona skóra , to stan , który dotyka większość osób zimą. Najbardziej cierpi skóra rąk, która najczęściej narażona jest na działanie wiatru i mrozu. Nie mniej przesusza się także skóra nóg, rąk i innych części ciała. W tym przypadku idealnie sprawdza się nagietek ze swoimi właściwościami. O jego dobroczynnym wpływie na stan skóry pisałam kilka postów temu. Dziś zachęcam do przygotowania oliwki z nagietkiem, która natłuści suchą skórę.
 Oliwka z nagietka;
  • 4 łyżki suszonych płatków nagietka
  • pół szklanki oliwy z oliwek
Płatki nagietka należy włożyć do słoika i zalać oliwą z oliwek. Następnie zakręcamy słoik i odstawiamy w suche i ciepłe miejsce na około 2 tygodnie. Od czasu do czasu należy potrząsać słoikiem, aby składniki dokładnie się wymieszały. po upływie tego czasu odcedza się oliwkę przez gazę i przelewa do butelki. Taka oliwka doskonale nawilża, a także zapobiega wysuszaniu i  łuszczeniu się skóry. Polecam ją szczególnie na suchą skórę na łokciach.


Olejki do pielęgnacji ciała najlepiej jest stosować bezpośrednio po kąpieli. Skóra jest wtedy rozgrzana i łatwo poddaje się wszelkim zabiegom. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz